Druhy masáží

 

 

      

  KLASICKÁ MASÁŽ-  patří mezi manuální relaxační techniky, působící nejen na tělesný, ale i na duševní stav organismu.

  Při současném životním stylu dochází k velmi častým poruchám pohybového aparátu. Příčiny těchto poruch jsou většinou nedostatek pohybu nebo  naopak nadměrná zátěž s nedostatkem regenerace, sedavé zaměstnání, jednostranná pohybová zátěž.

Těmito nestandartními činnostmi dochází k ochabnutí nebo ztuhnutí svalových vláken, které jsou z větší části příčinou bolestí pohybového aparátu. Podle těchto příznaků, jsme schopni zvolit správnou masážní techniku, která bude dostávat váš pohybový aparát do optimální kondice.

Tuto klasickou masáž rozdělujeme podle použité techniky ne regenerační a relaxační.

Partie vhodné pro tuto masáž: šíje, záda, hýždě, nohy zezadu, nohy zepředu, hrudník, ruce, břicho.

 

LYMFATICKÁ MASÁŽ - je jedna ze speciálních masáží, kdy se snažíme zvýšit oběh lymfy. Lymfatický systém pracuje samovolně a pokud se zpomalí jeho činnost, zůstávají zbytky látkové výměny v tkáních a tukové buňky začnou zvětšovat svůj objem. Příčina zpomalení je pomerančová kůže, otoky a uzliny. Při aktivaci lymfatickou masáží se podporuje odplavení škodlivin z těla ven.

 

ANTISTRESOVÁ MASÁŽ - je soubor vybraných masážních a energetických technik, které uvolňují napětí organismu způsobené stresem. Při této terapii, se dle doporučení maséra nebo přání klienta, pracuje s tělem od hlavy až k ploskám nohou. Touto ověřenou a dlouhodobě odzkoušenou technikou, dosahujeme výborných výsledků.

 

MASÁŽ LÁVOVÝMI KAMENY- je  příjemná hřejivá masáž prováděná rozehřátými lávovými kameny se výborně hodí k odstranění různých svalových ztuhlostí a blokád. Touto metodou blahodárné teplo předávané kameny dostane hlouběji do svalových vláken, kde dojde k zrychlené regeneraci a odvodu škodlivých látek z tkání.

Partie vhodné pro tuto masáž: šíje, záda, nohy zezadu, nohy zepředu, hrudník, ruce.

 

 

BAŇKOVÁ MASÁŽ- je díky různě silnému podtlaku masážní baňky, dochází  k výraznému a urychlenému prokrvení masírované tkáně, při které se uvolňují škodlivé látky z masírované oblasti. Provádíme ji silikonovými baňkami a lze ji zařadit jako doplňkovou k jiným masážím nebo též samostatně.

Po baňkové masáži můžou na určitých místech vzniknout krevní sraženiny, které postupem času mizí. Je to pouze doprovodný jev prokrvení a detoxikace tkáně.

Partie vhodné pro tuto masáž: šíje, záda.

 

 

HAVAJSKÁ MASÁŽ LOMI LOMI- je označována za perlu mezi masážemi, má přezdívku "Loving Hand" laskavé ruce.

Používá se u ní velmi plynulých měkkých i hlubokých technik, které jsou vykonávány nejen prsty a dlaněmi, ale především předloktím a lokty. Základním prvkem masáže jsou rytmické pohyby po klientově těle s využitím harmonické hudby. Ve spojení s vůní aromatických olejů má havajská masáž velmi vysoký terapeutický a relexační účinek.

Partie vhodné pro tuto masáž: pokud má být tato masáž plnohodnotnou havajskou masáží, měla by být zařazena jako celková masáž těla. Jinak se jedná pouze o " masáž s prvky havajské masáže".

Momentálně tuto masáž neprovádíme.

 

 

  MASÁŽ HLAVY- je masáž, která harmonizuje jak tělo, tak duši.  

Při této proceduře se provádí nejen masáž hlavy, ale i šíje a ramen. Jednoduchá a velmi účinná technika hmatů, navozuje pocit psychické pohody a klidu. Pomáhá odstranit stres a deprese. Napomáhá zlepšení koncentrace a zlepšuje kvalitu vlasů.

Tuto masáž lze provádět jak na sucho, tak s podporou vysoce kvalitních olejů.

Klient si sám zvolí variantu v sedě nebo v leže.

Partie vhodné pro tuto masáž: hlava, ramena, šíje

 

  MASÁŽ PLOSEK NOHOU- je všeobecně známo, že na ploskách chodidel jsou reflexní plošky celého těla.

                 Dalo by se teda říct, že chodidlo vlastně představuje celé lidské tělo. Dobře zvládnutou technikou této masáže se nejen harmonizuje tělo jako celek, ale dokáže se předcházet mnoha zdravotním problémům nebo dokonce odstraňuje bolest. 

Tato masáž se provádí samostatně nebo se přiřadí k jiné masáži či terapii.